Operativní leasing pro soukromé osoby

1 Hvězdička2 Hvězdičky3 Hvězdičky4 Hvězdičky5 Hvězdiček (1 hlasů, průměr: 5,00 z 5) - Hlasujte!
Loading...
Operativní leasing pro soukromé osoby
Půjčka bez doložení příjmu online

Jestliže vás zaujal operativní leasing pro soukromé osoby, neměli byste se s rozhodnutím ukvapovat. V současnosti ho nabízejí téměř všechny značky osobních automobilů prostřednictvím svých dealerů nebo specializovaných leasingových společností. Takto velká nabídka samozřejmě nabízí hodně odlišné podmínky, ale také má mnoho shodných bodů.

U operativního leasingu zůstává předmět nájmu ve vlastnictví jeho poskytovatele. Soukromník se pouze stává jeho uživatelem a za to platí pravidelné splátky. Obvykle po dobu 2 – 3 let. Následně dochází k vrácení vozu. Součástí pravidelné platby je i údržba auta. Její rozsah se liší podle konkrétní nabídky a dohody mezi poskytovatelem a uživatelem vozu.

Komu se operativní leasing vyplatí?

Navzdory tvrzením masivních reklamních kampaní, jenž se každoročně opakují, se soukromníkům operativní leasing vyplatí jenom někdy. Tak jako u většiny jiných finančních produktů, ani zde nejde generalizovat. Přečtěte si, kdy by se to mohlo vyplatit i vám.

  • Nemáte peníze – přestože se to může jevit nelogicky, jestliže nemáte peníze na bankovním účtu, může vás operativní leasing zaujmout. Samozřejmě, že nemůžete být úplně bez peněz. Musíte být schopni každý měsíc zaplatit nejméně 5 – 6 000 Kč. To je startovací cena tohoto druhu leasingu za nejlevnější auta.
  • Máte peníze, ale nechcete je všechny utratit – stejný princip jako u předchozího příkladu. Pokud potřebujete mít finanční rezervu nebo naspořené peníze investujete raději do něčeho jiného, než do auta, zvolte operativní leasing.
  • Nové auto bez starostí – tento bod je zřejmě ten nejklíčovější a má 2 úhly pohledu. První je, že v rámci operativního leasingu se auto většinou obnovuje nejdéle po 3 letech. Tedy nehrozí, že byste jezdili ve „starém křápu“. Vyhnete se i problémům s prodejem použitého vozu, jelikož auto vracíte leasingové společnosti. Druhým úhlem pohledu je i to, že u operativního nájmu se staráte o mnohem méně věcí, než u vlastního auta. Běžnou údržbu totiž máte zahrnutou již v měsíčním poplatku, jakož i pojištění nebo někdy dálniční známku či pneumatiky.
  • Nenajezdíte hodně kilometrů – výhodnost operativního leasingu je částečně omezena na počtu kilometrů. Většina těchto leasingů má jasně nastavený roční nájezd kilometrů. Pokud byste ho překročili, museli byste platit extra poplatky za každý kilometr navíc.

Vychytávky, jak u operativního leasingu skutečně ušetřit

Spočítejte si, co do splátek zahrnete

Některé výdaje jsou ze strany leasingové společnosti striktně dané, jiné jsou volitelné. A právě volitelné náklady spojené s údržbou a správou vozu jsou ty, které by vás měly primárně zajímat. Můžete na nich hodně ušetřit, ale bude vás to stát nějaký čas a námahu. A to jak před podpisem smlouvy o operativním leasingu, tak v průběhu používání vozu. Mezi nejčastější volitelné položky patří dálniční známka, pneumatiky a jejich úschova nebo doba leasingu. Zatímco dálniční známka je spíše zanedbatelná položka a nemá cenu se jí zabývat, u pneumatik nebo doby leasingu je to jinak.

U pneumatik si určitě spočítejte, o kolik vám to zvýší měsíční poplatky za leasing. Následně si to srovnejte s tím, za kolik byste si je pořídili sami nebo kolik byste zaplatili za jejich výměnu. V rámci poplatku je často i jejich skladování. Pokud máte prostory, i zde ušetříte.

Co se týká samotné doby leasingu, zde záleží na vašich záměrech a možnostech. To je ryze individuální záležitost, na kterou neexistuje žádné obecné měřítko. Právě proto byste si to měli dobře promyslet.

Pojištění

Pojištění u operativního leasingu pochopitelně neutečete. Povinné ručení je zákonem dané a havarijní pojištění bude nejspíše vyžadovat leasingová společnost. A byli byste sami proti sobě, kdybyste nové auto nepojistili.

Každopádně nějaký prostor vám přesto zbývá. Pokud nemá poskytovatel leasingu pouze 1 pojišťovací společnost, můžete licitovat s různými nabídkami. Mnohem větší manévrovací prostor ale máte u spoluúčasti. Čím vyšší ji budete mít, tím nižší bude pojistka a tedy měsíční platba leasingu. Ovšem nezapomeňte, že při pojistné události dostanete o to méně a spoluúčast půjde z vaší kapsy.

Kde můžete u operativního leasingu narazit

Změny na autu

Protože vozidlo pořízené na operativní leasing nevlastníte, nemáte oprávnění na něm dělat nějaké nevratné změny. Neschválenou změnu byste museli před vrácením vozu uvést do původního stavu. A pokud by to bylo vůbec možné, mohla by se vám celá transakce pořádně prodražit. Nejčastějším problémem bývá tuning vozu, se kterým nemusí majitel auta souhlasit. Naopak domontování tažného zařízení se obvykle setká s úspěchem, ale navyšuje to hodnotu vozu a tedy i měsíčního poplatku.

Na váš autoservis zapomeňte

Pořízení auta na operativní leasing většinou znamená, že budete muset jezdit do k tomu určených autoservisů. Jejich adresy vám sdělí leasingová společnost. A z této povinnosti se určitě nevyvlečete.

Auto většinou nemůže řídit každý

Dobře si pročtěte smluvní podmínky, než dohodu o leasingu podepíšete. Velmi často se v nich vyskytuje omezení, kdo může vozidlo řídit. Doporučujeme vyjednat takové podmínky, aby vám to vyhovovalo. Ovšem při nestandardních požadavcích na okruh řidičů může dojít k navýšení ceny leasingu kvůli zvýšenému riziku většího opotřebení vozu.

Cesta do ciziny

Cesta do zahraničí autem na operativní leasing by neměla znamenat zásadní problém. Přesto byste si měli zjistit, zda to vaše smlouva umožňuje. Nezapomeňte se vyptat i na případné omezení.

Dále je důležité mít u sebe v cizině vždy adekvátní doklady, kterými doložíte, že můžete auto užívat. Upozorňujeme, že ve všech zemích nemusí být tyto požadavky stejné. Měli byste si vše zjistit a zajistit dříve, než na cestu vyrazíte. Nebo než si auto pořídíte, pokud budou vaše cesty do ciziny pravidelné.

Pokutám se nevyhnete

Jestliže byste chtěli spoléhat na to, že když je auto psané na leasingovou společnost, nemusíte platit pokuty, tak to není pravda. Uživatel vozu je smluvně deklarován. Pokud dorazí na leasingovou společnost vyměřená pokuta, bude vám vyúčtována nebo budete vyzváni k její úhradě.

Poškození auta je potřeba řešit

Nepodceňte ani fakt, že když auto není vaše, nemusíte řešit jeho poškození. Právě kvůli tomu máte pojištění, aby různé nehody a škody pokrylo. Zrovna tak jste povinni přijet do servisu, když se objeví závada na vozu. Zanedbání problémů nebo škod by se vám mohlo vymstít při vrácení vozu po uplynutí doby leasingu. Leasingová společnost by po vás mohla požadovat náhradu škody.

Operativní leasing pro soukromé osoby závěr

Nepochybně jsme vás ubezpečili v tom, že operativní leasing pro soukromé osoby může být výhodný i nevýhodný. Proto než uzavřete smlouvu na tento finanční produkt, dobře si vše spočítejte. Manévrovací prostor nemáte příliš velký, ale přesto se vždycky dá něco dělat. I proto je vhodné získat vícero nabídek a pokusit se vyjednávat. V dnešní vysoké konkurenci vám určitě někdo vyjde více vstříc.

Rychlá online půjčka

Rychlá online půjčka je čím dál oblíbenější hlavně u lidí, kteří mají časté nečekané výdaje.

Půjčka bez ručitele

Dalším oblíbenou službou je půjčka bez ručitele.

Půjčka do výplaty

Pokud potřebujete, co nejrychleji peníze na nákup nového spotřebiče využijte: půjčka do výplaty.

 

 

Chcete získat půjčku 4500,- Kč hned teď?

Půjčí opravdu téměř každému - schvalovatelnost je 96%!
Vyplňte tento jednoduchý formulář a už během 10 minut jsou peníze vaše! Chci získat půjčku 4500,- hned teď!

Prověřené půjčky

Půjčka bez doložení příjmu

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *Ochrana soukromí
TOPlist

Půjčka bez registru | Půjčka bez doložení příjmu | Rychlá půjčka | Online půjčky | Půjčka před výplatou | Půjčka do výplaty | Půjčka ihned na účet | Srovnání online půjček

Půjčky bez náhlížení do registrů | Online půjčka ihned | Peníze na OP | Půjčka 5000 Kč ihned | Půjčka bez registru ihned | Půjčka i o víkendu | Výhodná půjčka | Studentská půjčka

Zdarma půjčky | Půjčka bez 1 Kč na účet | Půjčka 10000 Kč | Půjčka ihned každému