Cestovní pojištění do zahraničí

1 Hvězdička2 Hvězdičky3 Hvězdičky4 Hvězdičky5 Hvězdiček (1 hlasů, průměr: 5,00 z 5) - Hlasujte!
Loading...
Cestovní pojištění do zahraničí
Půjčka bez doložení příjmu online

Otevření hranic po roku 1989 umožnilo lidem každoročně cestovat na dovolenou do zahraničí. Často i několikrát do roka. Když k tomu přičteme i pracovní cesty nebo dokonce sportovce cestující na nějaký zahraniční turnaj, jedná se o obrovský počet zahraničních cest. S tím samozřejmě přišlo i zvyšující se riziko zdravotních obtíží a úrazů, které české občany potkávají v cizině. Protože je zahraniční zdravotní péče hodně drahá, zareagovaly na to pojišťovny nabídkou cestovního pojištění do zahraničí.

4 hlavní informace k cestovnímu pojištění do zahraničí

1. K čemu slouží cestovní pojištění do zahraničí

Hlavním cílem cestovního pojištění do zahraničí je krytí nákladů na zdravotní péči mimo Českou republiku.

2. Je nějaký rozdíl u zdravotního pojištění mezi Českou republikou, Evropou a světem?

Česká republika

Každý občan v tuzemsku má zdravotní pojištění, to se ovšem vztahuje pouze na zdravotní péči v ČR.

Evropská unie

V rámci Evropy je rozdíl, zda se jedná o členskou zemi Evropské unie nebo nikoliv. V rámci EU totiž občané členských zemích, tedy i ČR, mají nárok na bezplatnou nezbytnou péči. V zemi EU, kde se zrovna nacházejí.

Nezbytnou péčí ovšem není zhotovení zubní korunky nebo nějaký chronický zdravotní problém, pokud se akutně nezhoršil. Jedná se v podstatě pouze o akutní a život nebo zdraví ohrožující stavy. Navíc se vše posuzuje podle toho, na co mají nárok místní pojištěnci.

Celý proces vyúčtování nákladů by měl v tomto případě proběhnout tak, že zahraniční zdravotnické zařízení péči vyúčtuje vaší zdravotní pojišťovně. Přesto ani tato dohoda o bezplatné péči v rámci Evropské unie nezaručí, že po vás nebudou chtít za zdravotní péči v zahraničí finanční úhradu. V takovém případě ji budete muset zaplatit a vaše zdravotní pojišťovna by vám měla výdaj refundovat na základě účtenky.

Přesto je vhodné se i pro cesty do zemí EU komerčně pojistit a uzavřít cestovní pojištění do zahraničí. Tím se eliminuje riziko, že nebude potřebná péče uznána jako akutní nebo nebude v dané zemi zrovna krytá.

Svět a země mimo EU

U nečlenské země EU to probíhá stejně, jako ve zbytku světa. Ve světě české zdravotní pojištění neplatí a proto pokud si nechcete zdravotní péči platit ze své kapsy, musíte mít cestovní pojištění do zahraničí. Ovšem i zde je nutné počítat s častou variantou, že si zdravotní péči v cizině zaplatíte sami. Následně účty předložíte pojišťovně, se kterou jste cestovní pojištění uzavřeli.

3. Co cestovní pojištění do zahraničí obvykle kryje

Pojistné krytí zdravotní péče v cizině je vždy popsáno v podmínkách konkrétní pojišťovny. Proto je nutné si je před uzavřením smlouvy důkladně přečíst a podle toho se rozhodnout. Většinou se jedná o pojištění neodkladné zdravotní péče do určitého limitu. Limit můžete ovlivnit vlastním výběrem, protože pojišťovny většinou nabízejí několik úrovní. Ty se liší částkou, jenž za pojistku zaplatíte. Může se jednat o stotisícové pojistné plnění, častěji se jedná o miliony.

Z obecného limitu se vždy vyřazuje zubní péče, která má vlastní limit. Ten je obvykle okolo 10 000 Kč. Zbytek v tomto případě prostě vždy zaplatíte z vlastní kapsy. Existují i další výjimky, jak se dozvíte v následujícím bodu.

4. Další specifika cestovního pojištění do zahraničí

Cestovní pojištění rozlišuje, jestli se jedná o pracovní, sportovní nebo rekreační cestu. Podle toho jsou pak nastaveny rizika, omezení pojištění a také náklady na pojištění. Rozdíl v nákladech na pojistku ovlivní i věk pojištěného. Většinou se definují 3 skupiny – děti, dospělí a senioři.

Na co si dát při pojištění pozor

  • Mnoho cestovatelů ve snaze ušetřit volí automaticky nejlevnější nabídku nejenom mezi různými pojišťovnami, ale i v rámci několika variant u jedné pojišťovny. To nutně nemusí být špatně. Ale vždy je nutné důsledně prostudovat jak vysokou pojistnou částku cestovní pojištění kryje a jaké má omezení.
  • Další chybou je přehlédnutí volby, zda se jedná o rekreační, sportovní nebo pracovní cestu. Pokud se účel cesty zvolí při uzavírání cestovního pojištění chybně, můžou být pak problémy s uhrazením zdravotní péče v cizině.
  • Pozornost je potřeba věnovat i tomu, co všechno nabídka na cestovní pojištění obsahuje. Pojišťovny se do ní snaží protlačit např. pojištění ztráty zavazadel nebo dokonce pojištění právních služeb v případě, že je budete v cizině potřebovat. To všechno samozřejmě zvyšuje náklady na pojistné. Přitom záleží na vaší úvaze, zda to má pro vás význam nebo ne. Pokud tento druh pojištění odmítnete a necháte si jen standardní cestovní pojištění, na samotnou úhradu nezbytné zdravotní péče by to nemělo mít vliv. Přesto si vždy zkontrolujte v obchodních podmínkách, jak je celá pojistka nastavena.

Kde se vyplatí pojistit

Konkrétní nabídky jednotlivých pojišťoven se neustále mění. Proto je vhodné si vždy ověřit, co kdo nabízí. K tomu můžou velmi dobře posloužit internetové srovnávače cestovního pojištění. Přesto i zde je vhodné si nabídku překontrolovat přímo na webu dané pojišťovny. Čas od času se stává, že má lepší podmínky, než nabízí prostřednictvím srovnávače.

Ze zde uvedeného vyplývá, že se vyplatí uzavřít cestovní pojištění do zahraničí online. Většinou dostanete výrazně lepší cenu, než v kamenné pobočce.

Cestovní pojištění do zahraničí závěr

Určitě s námi budete souhlasit, že cestovní pojištění do zahraničí by měl uzavřít úplně každý, kdo chce vycestovat. Nezáleží na tom, zda se jedná o Evropu nebo svět. Všude se může objevit nějaký zdravotní problém a pokud byste neměli pojistku, mohli byste platit obrovské peníze. Existují i případy, kdy to nepojištěného člověka zcela ekonomicky položilo. Při výběru pojišťovny dbejte na to, co pojistka nabízí a jaké rizika kryje. A nezapomeňte vše správně vyplnit tak, aby bylo pojistné krytí nastaveno podle účelu vaší cesty.

Rychlá půjčka bez doložení příjmu

Rychlá půjčka bez doložení příjmu je vhodná pro maminky na mateřské dovolené a seniory.

Půjčka do 5000 Kč

Rychlá půjčka do 5000 Kč je nejposkytovanější úvěr v České republice.

Půjčka bez příjmu

Snadná půjčka bez příjmu.

Chcete získat půjčku 4500,- Kč hned teď?

Půjčí opravdu téměř každému - schvalovatelnost je 96%!
Vyplňte tento jednoduchý formulář a už během 10 minut jsou peníze vaše! Chci získat půjčku 4500,- hned teď!

Prověřené půjčky

Půjčka bez doložení příjmu

One response on “Cestovní pojištění do zahraničí

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *Ochrana soukromí
TOPlist

Půjčka bez registru | Půjčka bez doložení příjmu | Rychlá půjčka | Online půjčky | Půjčka před výplatou | Půjčka do výplaty | Půjčka ihned na účet | Srovnání online půjček

Půjčky bez náhlížení do registrů | Online půjčka ihned | Peníze na OP | Půjčka 5000 Kč ihned | Půjčka bez registru ihned | Půjčka i o víkendu | Výhodná půjčka | Studentská půjčka

Zdarma půjčky | Půjčka bez 1 Kč na účet | Půjčka 10000 Kč | Půjčka ihned každému