Seznam dlužníků exekuce

1 Hvězdička2 Hvězdičky3 Hvězdičky4 Hvězdičky5 Hvězdiček (2 hlasů, průměr: 4,50 z 5) - Hlasujte!
Loading...
Seznam dlužníků exekuce
Půjčka bez doložení příjmu online

I když všechny své závazky řádně platíte, operátorům posíláte peníze v termínu a složenky nosíte na poštu s předstihem, vždy se může v paměti objevit skulinka, která v budoucnu způsobí nepříjemný problém.

Kolik lidí pozapomnělo na nějaký malý dloužek nebo na kamarádskou spoluúčast na závazku ve formě ručení a časem se nestačili divit. Potom se objeví exekuční strašák a mezera v paměti nebude omluvou.

Exekuce sama o sobě je velmi nepříjemná a když už nastane, každý by se o ní měl dozvědět včas. Oznámení o nařízené exekuci je zasíláno poštou, jenže je uloženo pouze 10 dní a potom se považuje za doručené, i když bylo vráceno.

Pokud ale z důvodu nepřítomnosti nevyberete schránku, oznámení si nepřečtete. Naštěstí existuje seznam dlužníků exekuce, kde se určitě dozvíte o svém případném záznamu.

Začátek exekuce

Pokud bude na vás uvaleno exekuční řízení, tak se tak stane bez vaší vůle. Vždy o něm rozhoduje soud na návrh věřitele.

Jakmile soud shledá exekuci oprávněnou, vydá usnesení a pověří exekutora jejím provedením. Od tohoto okamžiku nemůžete nijak nakládat se svým majetkem. Exekutor vás vyzve, abyste do 15 dnů uhradili své dluhy. Bohužel, v mnoha případech se nečeká na vypršení patnáctidenní lhůty a je dohledáván majetek, na který se bude vztahovat exekuční proces.

Současně je o vaší exekuci proveden záznam do seznamu dlužníků.

nebankovní půjčka pro problémové klienty

Seznam dlužníků s exekucí

Centrální evidence neboli seznam dlužníků, proti kterým je nařízena exekuce, je vedena a spravována Exekutorskou komorou České republiky. Jedná se o veřejně přístupný registr, který obsahuje provedené či neukončené exekuce. Ovšem v daném seznamu najdete i dlužníky, o kterých ještě soud nerozhodl nebo ty, kteří čelí žalobě či vyšetřování ze strany Policie České republiky.

Bez problémů tak dohledáte, kdy a proti komu byla nařízena exekuce, který soudní exekutor výkon provede, o který případ vymáhání se jedná konkrétně, případně se dozvíte o odložení exekuce na pozdější dobu nebo o jejím úplném zastavení. Centrální seznam dlužníků ovšem neobsahuje žádné údaje o exekucích vedených soudy a orgány státní správy a samosprávy.

Zápis a výmaz ze seznamu dlužníků s exekucí

Veškeré zápisy do oficiálního seznamu s evidencemi exekucí provádějí soudní exekutoři.

Zápis o zahájení, zastavení nebo odložení exekuce se v seznamu objeví do 3 dnů od okamžiku, kdy padlo pravomocné rozhodnutí. Všechny ostatní skutečnosti doprovázející provádění exekuce se zapisují do 5 dnů od chvíle, kdy byl o nich exekutor vyrozuměn.

Z centrální evidence exekucí musí být odstraněny všechny záznamy týkající se exekuce, která byla dokončena. Stane se tak bez zbytečného odkládání do 15 dnů, kdy se exekutor dozvěděl o konci exekučního procesu.

půjčky na op

Vyhledávání v centrálním seznamu dlužníků

Máte-li zájem na ověření údajů o exekuci, využijte zpoplatněný systém CEE na adrese

www.ceecr.cz. Tam se musíte nejprve zaregistrovat a určit částku, kterou chcete vložit na svůj účet. Z ní jsou potom odečítány položky za používání systému. Minimálním poplatkem je 240 Kč, který je jako základní již přednastaven.

Po registraci pracovník administračního centra zkontroluje vámi udané údaje a obdržíte potvrzující e-mail.

Poté vám přijdou 2 zprávy. První bude obsahovat číslo vaší smlouvy s Exekutorskou komorou České republiky. K onomu číslu se budou vztahovat vaše veškeré operace v systému CEE. Současně budete vyzváni k zadání vygenerovaného hesla a k určení hesla nového.

Ve druhé zprávě najdete fakturu na uhrazení vkladu do systému. Jakmile bude vámi zaslaná částka zaevidována na účtu komory, můžete začít vyhledávat.

V samotném vyhledávání zadáváte pouze údaje o osobách a firmách. Mějte na paměti, že každý elektronický údaj je zpoplatněn a je zobrazován v reálném čase. Jakákoliv aktualizace údajů znamená odpočet další částky za zobrazení.

půjčka bez náhledu do registru

Souběh exekuce s insolvence

Někdy se může stát, že je soudem vyhlášena exekuce a k ní se přidá i insolvenční řízení. Potom nastává zajímavá situace, kterou se snažila řešit novela insolvenčního zákona.

Zjednodušeně lze říci, že vyhlášením insolvence se exekuce neruší, pouze zastavuje. Což znamená, že je nařízena, ale nesmí být vykonána. A exekuční věřitel musí svá práva uplatnit jako ostatní věřitelé u insolvenčního řízení.

Ale pozor. Stále je veden záznam v centrální evidenci exekucí a současně i v insolvenčním rejstříku na Justici.cz. A pokud je v rámci exekuce strhávána určitá částka ze mzdy, tak tento postih insolvence nezastavuje. Peníze ale nedostává exekuční věřitel, nýbrž insolvenční správce.

Centrální seznam dlužníků exekuce je oficiální registr s důležitými údaji

Exekuce sama o sobě není nic příjemného a může být uvalena prakticky na každého. Stačí maličkost v podobě zapomenuté platby a na problém máte zaděláno.

Věřitel pak klidně podá návrh na exekuci a na základě soudního rozhodnutí je proveden zápis v Centrální evidenci spravované Exekutorskou komorou České republiky. Tento seznam dlužníků exekuce sdružuje všechny údaje o zahájení, průběhu, odložení a ukončení exekučního řízení.

Vzhledem k tomu, že seznam dlužníků s exekucí je veřejný, můžete do něj nahlédnout i vy pomocí systému CEE. Počítejte ale s tím, že každé elektronické zobrazení vás bude stát 60 Kč. Ale je třeba dodat, že některé údaje o vedených či ukončených exekucích mohou být k nezaplacení.

Chcete získat půjčku 4500,- Kč hned teď?

Půjčí opravdu téměř každému - schvalovatelnost je 96%!
Vyplňte tento jednoduchý formulář a už během 10 minut jsou peníze vaše! Chci získat půjčku 4500,- hned teď!

Prověřené půjčky

Půjčka bez doložení příjmu

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *Ochrana soukromí
TOPlist

Půjčka bez registru | Půjčka bez doložení příjmu | Rychlá půjčka | Online půjčky | Půjčka před výplatou | Půjčka do výplaty | Půjčka ihned na účet | Srovnání online půjček

Půjčky bez náhlížení do registrů | Online půjčka ihned | Peníze na OP | Půjčka 5000 Kč ihned | Půjčka bez registru ihned | Půjčka i o víkendu | Výhodná půjčka | Studentská půjčka

Zdarma půjčky | Půjčka bez 1 Kč na účet | Půjčka 10000 Kč | Půjčka ihned každému