Solus seznam dlužníků k nahlédnutí

1 Hvězdička2 Hvězdičky3 Hvězdičky4 Hvězdičky5 Hvězdiček (3 hlasů, průměr: 4,67 z 5) - Hlasujte!
Loading...
Solus seznam dlužníků k nahlédnutí
Půjčka bez doložení příjmu online

Možná tomu nebudete věřit, ale banky a mnohé další finanční instituce vás sledují, jak jen mohou. Stačí, když požádáte o půjčku a hned o tom ví. Vaše jméno se ocitne v jednom ze seznamů, které mají za úkol evidovat žadatele o úvěr, mapovat jejich platební historii a především uvádět údaje o současných i bývalých dluzích.

Solus seznam dlužníků k nahlédnutí

A tak si vás může nejen finanční společnost, ale i dodavatel energií nebo telefonní operátor kdykoliv proklepnout, přičemž má k dispozici 3 hlavní registry. Zatímco bankovní a nebankovní registry klientských informací sdružují jak negativní, tak i pozitivní data, tak třetí registr Solus je především obsáhlým výčtem negativ.

Naštěstí nejen různé instituce, ale i vy můžete zjistit, zda vaše jméno nefiguruje mezi dlužníky. Registr Solus poskytuje za poplatek seznam dlužníků k nahlédnutí a po splacení dluhu máte možnost požádat o výmaz.

Vzhledem k tomu, že Solus je nejčastěji využívaným seznamem dlužníků, podívejme se na něj podrobněji.

Co je to rejstřík Solus: Solus seznam dlužníků k nahlédnutí

Registr Solus je sice pouhým zájmovým sdružením právnických osob, ale mají k němu přístup prakticky všichni poskytovatelé půjček včetně těch, kteří to nepřiznávají.

Seznam je veden především jako prevence před předlužováním občanů. Současně slouží ke snižování ztrát věřitelů a k lepšímu vymáhání pohledávek.

Členy sdružení Solus jsou bankovní a nebankovní společnosti, mobilní operátoři, dodavatelé energií, stavební spořitelny i velkoobchodní řetězce. Ti všichni do registru dlužníků zadávají údaje o svých zákaznících a často i s jejich souhlasem, neboť k tomu stačí jen podpis smlouvy.

Pro mnoho finančních institucí pak stačí jediná zmínka v registru, aby k žádosti o úvěr vydali negativní stanovisko. Některé firmy ale zohledňují i dostatečnou bonitu klienta nebo zástavu a i přes záznam v registru Solus udělí souhlas s poskytnutím půjčky.

rychlá půjčka bez náhledu do registru

Jak se dostanete do registru Solusu: Solus seznam dlužníků k nahlédnutí

Pokud se dvakrát zpozdíte se splátkou či vyúčtováním za služby, jste zařazení do registru Solus. Stejný výsledek docílíte i dlouhodobějším nesplácením faktur.

Mějte na paměti, že již 500 Kč dluhu stačí na zanesení vašeho jména na černou listinu. A když pár korun za platbu operátorovi nebudete řešit, za nějakou dobu přibude k malému dluhu pokuta a instituce vás do seznamu dlužníků zapíše.

Výmaz z registru dlužníků: Solus seznam dlužníků k nahlédnutí

Dostat se ze spárů registru Solus není vůbec jednoduché, navíc vše ztěžuje ta skutečnost, že mnoho klientů podepisuje souhlas se zpracováním osobních údajů, aniž by o tom byli vyrozumění. Tento souhlas bývá nejčastěji obsažen v obchodních podmínkách a obnáší i možnost záznamu do registru Solus.

Samotné splacení dluhů vám k výmazu většinou nepomůže. Vaše osobní údaje včetně dlužné částky budou v registru zaznamenány po dobu 3 let. Tím pádem nastává paradox, že i se všemi uhrazenými dluhy bude vaše jméno figurovat v negativním seznamu Solus a pro mnohé finanční instituce jste stále dlužníkem se záznamem v registru.

Přesto všechno je možné zkusit požádat o výmaz oficiální cestou. Nejprve samozřejmě zaplatíte dluhy. Potom úplně zrušíte smluvní vztah s firmou, u které jste dlužili. Tady je třeba podotknout, že v některých případech to není možné. Při rušení smlouvy nezapomeňte zdůraznit, že končí i souhlas se zpracováním údajů o vaší osobě.

půjčka bez registru

Poté požádejte Solus o vymazání údajů z registru. Může se stát, že sdružení odmítne akceptovat vaši žádost. Pak nezbývá než se obrátit na Úřad pro ochranu osobních údajů, kde vám pomohou situaci řešit.

Výpis z registru Solus: Solus seznam dlužníků k nahlédnutí

Registr Solus umožňuje zjistit informace o dluzích několika způsoby, ovšem každý je zpoplatněn.

Zaslání výpisu poštou je nejdražší variantou, která vás bude stát 218 Kč. Pokud budete chtít s registrem komunikovat elektronicky, musíte nejprve pomocí formuláře na stránkách Solus požádat o jedinečný osmimístný kód SIN, který se stane vaší jedinou identifikací. Tato služba stojí 98 Kč.

Po získání kódu můžete používat k žádosti o výpis SMS, kdy v odpovědi za 99 Kč se dozvíte, u jaké společnosti máte dluh a zda byl aktualizován.

A jste-li majiteli smartphonu, vyplatí se vám využít aplikace SMS výpis, která vás poprvé vyjde na 99 Kč, ale opakovaně zaplatíte pouze 30 Kč.

Vedlejší registry Solus

Kromě známého negativního registru provozuje sdružení Solus i další seznamy. Patří sem databáze neplatných dokladů, insolvenční registr, registr podnikajících a právnických osob a taktéž pozitivní registr, který eviduje výhradně bonitní zákazníky s výbornou platební morálkou.

Další významné registry dlužníků

Kromě Solusu se vaše jméno může objevit i v dalších rejstřících dlužníků:

Bankovní registr klientských informací (BRKI)

Tento registr eviduje pozitivní i negativní údaje a slouží k výměně informací o solidnosti a bonitě jednotlivých klientů.

Do registru BRKI putují záznamy o poskytnutých i zamítnutých úvěrech včetně kontokorentů, kreditních karet apod. Jeho uživateli jsou především bankovní instituce a stavební spořitelny.

Nebankovní registr klientských informací (NRKI)

Jak již název napovídá, jedná se o registr sdružující informace od jednotlivých nebankovních subjektů a od leasingových společností. Ovšem údaje z registru mají k dispozici i bankovní instituce. Evidované informace o klientech jsou co do struktury totožné s registrem BRKI.

půjčka bez zástavy nemovitosti

Registr Solus poskytuje seznam dlužníků k nahlédnutí

Pokud se dostanete do prodlení se splácením svých závazků, můžete být zaneseni do registru dlužníků Solus. Ten slouží k ochraně klientů a zájmů společností, které jsou členy sdružení. Váš záznam bude z registru vymazán po 3 letech a zaplacení dluhu, kvůli kterému vznikl, většinou nehraje roli.

Máte-li nejistotu, sdružení Solus předkládá seznam dlužníků k nahlédnutí veřejnosti a vy za poplatek můžete obdržet výpis. Pokud si myslíte, že jste v registru vedeni neoprávněně, požádejte o výmaz. Vždy je ale nejlepší se do registru Solus a dalších podobných seznamů vůbec nedostat.

Chcete získat půjčku 4500,- Kč hned teď?

Půjčí opravdu téměř každému - schvalovatelnost je 96%!
Vyplňte tento jednoduchý formulář a už během 10 minut jsou peníze vaše! Chci získat půjčku 4500,- hned teď!

Prověřené půjčky

Půjčka bez doložení příjmu

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *Ochrana soukromí
TOPlist

Půjčka bez registru | Půjčka bez doložení příjmu | Rychlá půjčka | Online půjčky | Půjčka před výplatou | Půjčka do výplaty | Půjčka ihned na účet | Srovnání online půjček

Půjčky bez náhlížení do registrů | Online půjčka ihned | Peníze na OP | Půjčka 5000 Kč ihned | Půjčka bez registru ihned | Půjčka i o víkendu | Výhodná půjčka | Studentská půjčka

Zdarma půjčky | Půjčka bez 1 Kč na účet | Půjčka 10000 Kč | Půjčka ihned každému