Pojistka na blbost

1 Hvězdička2 Hvězdičky3 Hvězdičky4 Hvězdičky5 Hvězdiček (1 hlasů, průměr: 5,00 z 5) - Hlasujte!
Loading...
Pojistka na blbost
Půjčka bez doložení příjmu online

Pojistka na blbost patří mezi termíny pojištění, které lidé hodně znají. Jenže když se jich zeptáte, co se pod ním vlastně skrývá, jsou odpovědi neúplné nebo zcela chybné. Pokud patříte mezi ně, může vám náš článek rozšířit obzory. Také se dozvíte, na co při uzavření pojistky myslet nebo jak ji nejlépe uzavřít.

Co je pojistka na blbost

Pojistka na blbost představuje specifický druh pojištění, které kryje různé rizika. Jedná se hlavně o újmy na zdraví, škody na majetku nebo finanční škody. To vše za předpokladu, že některou z vyjmenovaných druhů škod způsobil člověk někomu jinému. Nevztahuje se tedy na škody způsobené sobě samému. Oficiální název pojištění se nazývá pojištění odpovědnosti a může být zaměřeno na různé oblasti, jak si ukážeme dále v textu.

Na co můžete uzavřít pojistku na blbost

Pojištění odpovědnosti zaměstnance vůči zaměstnavateli

Tento druh pojištění proti blbosti je zřejmě nejznámější, ale to neznamená, že by byl adekvátním způsobem využívaný. Mnoho zaměstnanců rizika škod, které by mohli způsobit zaměstnavateli, podceňuje. Přitom nikdy nelze vyloučit, že dojde k poškození firemního majetku, nabourání služebního vozidla nebo k jiné škodě.

Pojistka na blbost zaměstnance přitom kryje nemalou částku, jenž může zaměstnavatel od svého pracovníka požadovat. Ze zákona se jedná o 4,5 násobek průměrného měsíčního platu. Tedy pokud nabouráte firemní auto, berete měsíčně 30 000 Kč a škoda je hodně vysoká, může po vás zaměstnavatel chtít uhradit až 135 000 Kč. To už je hodně vysoká částka, přitom roční pojištění se pohybuje v řádu stokorun až tisícikorun. Vše v závislosti na druhu vaší práce a výši měsíční mzdy.

Pojištění profesní odpovědnosti

Pojištění profesní odpovědnosti využívají zejména určité skupiny odborníků, kteří poskytují svoje služby. Nejčastěji se jedná o lékaře, advokáty, účetní, daňové poradce, auditory, soudní znalce, projektanty a mnoho dalších profesí. Někteří to dokonce mají povinné ze zákona.

Zde můžou být pojistné podmínky dost variabilní. Důvodem je, že samotné profese, kterým je pojištění poskytováno, se od sebe dost liší. Je rozdíl mezi tím, co může způsobit např. lékař a co účetní.

Pojištění odpovědnosti vlastníka nebo nájemce nemovitosti

Také tento druh pojistky na blbost je hodně podceňován. Mnoho majitelů nebo nájemců nemovitostí si neuvědomuje, že by z držby tohoto majetku mohlo dojít k nějaké škodě na zdraví či majetku druhé osoby. Přitom pravidelně se vyskytují situace, kdy tento problém nastává. Za všechny můžeme uvést např. pád stromu na auto nebo sousední dům, pád střešní tašky na chodce apod..

U tohoto pojištění je výhodné, pokud si ho sjednáte spolu s pojištěním nemovitosti. Díky tomu můžete obdržet výhodnější nabídku, než kdybyste si oboje sjednávali samostatně.

Pojištění občanské odpovědnosti

Ani pojištění občanské odpovědnosti není nic zbytečného. Množí se případy, kdy někoho pokouše pes a majitel psa musí platit poškozenému odškodné. Zrovna tak se každou zimu objevují situace, kdy někdo někoho srazí na lyžích. A právě na tyto případy myslí pojistka na blbost z titulu občanské odpovědnosti. Ta samozřejmě kryje i další škody, jako rozbití okna míčem u sousedova domu, shození drahé sochy při návštěvě apod..

Výhodou této pojistky je, že se obvykle vztahuje i na rodinné příslušníky. Tedy nejbližší příbuzné – zákonného partnera a děti. Přesto je vhodné si tento fakt vždy ověřit před uzavřením pojistné smlouvy.

Na co byste vždy měli při výběru pojistky na blbost myslet

  • Pojistné plnění – vždy dobře zvažte, jak velká rizika z vaší strany směrem ke způsobené škodě nebo újmě na zdraví hrozí. Podle toho je potřeba si zvolit dostatečnou výši pojistného plnění.
  • Spoluúčast – výše zvolené spoluúčasti výrazně ovlivňuje částku za pojištění. Platí přímá úměra, že čím vyšší spoluúčast si zvolíte, tím nižší pojištění budete platit. Na druhou stranu si vždy dobře promyslete, kolik si můžete dovolit najednou na spoluúčasti zaplatit v případě pojistné události.
  • Pojistné podmínky – nikdy nespoléhejte na samotný název pojistky na blbost. Každá z pojišťoven může mít poněkud odlišné podmínky, což znamená i některé výjimky z pojistného krytí. Proto při výběru pojišťovny nesrovnávejte pouze výši pojistné částky a částku pojistného, ale také podmínky pojištění.

Kde pojistku na blbost uzavřít

Pojistku na blbost poskytuje většina pojišťoven. To ale neznamená, že by jejich nabídka vždy zahrnovala všechny pojistky, jak jsme si je vyjmenovali výše. Nejprve si proto zjistěte, zda vámi požadovanou pojistku daný pojišťovací ústav nabízí a teprve pak věnujte jeho nabídce více času.

Mezi hlavní výhody dnešní moderní doby patří internet. Na něm si můžete nastudovat jednotlivé nabídky, které najdete přímo na webových stránkách jednotlivých pojišťoven. V případě pojištění odpovědnosti zaměstnance vůči zaměstnavateli dokonce existují srovnávače nabídek, jenž vám výběr zjednoduší a urychlí.

Pojistka na blbost shrnutí

Nyní již víte, že termín pojistka na blbost zastřešuje hned několik druhů pojištění odpovědnosti. Každá z těchto pojistek kryje jiné riziko škod nebo újmy na zdraví. Zodpovědný člověk by měl mít uzavřenou minimálně pojistku z titulu občanské odpovědnosti a případně i další, podle toho, co mu může hrozit. Při výběru pojišťovny vám hodně pomůže internet. Vždy je nutné promyslet pojistnou částku, spoluúčast a přečíst pojistné podmínky.

Půjčka pro ženy na md

Velmi často žádají o finanční pomoc právě maminky. Jejich trápení může vyřešit půjčka pro ženy na md.

Půjčka na rekonstrukci

Rekonstruujete byt či dům a peníze, které máte po ruce vám nestačí? Žádný problém půjčka na rekonstrukci to vyřeší za vás.

Půjčka do 5000 Kč

Nejoblíbenější druh úvěru je je malá půjčka do 5000.

Chcete získat půjčku 4500,- Kč hned teď?

Půjčí opravdu téměř každému - schvalovatelnost je 96%!
Vyplňte tento jednoduchý formulář a už během 10 minut jsou peníze vaše! Chci získat půjčku 4500,- hned teď!

Prověřené půjčky

Půjčka bez doložení příjmu

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *Ochrana soukromí
TOPlist

Půjčka bez registru | Půjčka bez doložení příjmu | Rychlá půjčka | Online půjčky | Půjčka před výplatou | Půjčka do výplaty | Půjčka ihned na účet | Srovnání online půjček

Půjčky bez náhlížení do registrů | Online půjčka ihned | Peníze na OP | Půjčka 5000 Kč ihned | Půjčka bez registru ihned | Půjčka i o víkendu | Výhodná půjčka | Studentská půjčka

Zdarma půjčky | Půjčka bez 1 Kč na účet | Půjčka 10000 Kč | Půjčka ihned každému