Exekuce nemovitostí a jak se jim vyhnout

1 Hvězdička2 Hvězdičky3 Hvězdičky4 Hvězdičky5 Hvězdiček (1 hlasů, průměr: 5,00 z 5) - Hlasujte!
Loading...
Exekuce nemovitostí
Půjčka bez doložení příjmu online

Vzali jste si půjčku na dovolenou a po ztrátě zaměstnání ji nemůžete splácet. Nebo jste omylem vyhodili nezaplacené složenky. Možná dlužíte na nájemném a na platbách za energie nebo nereagujete na výzvy vašeho telefonního operátora k urgentnímu zaplacení za služby.

Ne, nic z toho není váš případ. Vše včas platíte, složenky poctivě evidujete a nic vás nemůže překvapit. Jste si ale jistí, že nikde nic nedlužíte? Možná si to nepamatujete, ale nepodepsali jste někomu ručení u dluhu? Nestojí za to ověřit, zda je vámi spolupodepsaný závazek řádně splácen?

pujcka na ucet

Stačí byť jen malá pokuta kdysi udělená a nezaplacená, neplacené spoluručení nebo jakýkoliv dluh a věřitel na vás může uvalit exekuci. Tu lze nařídit i za malou částku, protože pár stokorun při započtení dlužných let a poplatků pro exekutora naroste na desítky tisíc. Když pak dojde k zabírání majetku, je to hodně bolestivé a v nejzazším případě můžete přijít i o střechu nad hlavou.

Proto se podíváme, co obnáší exekuce nemovitostí a jak se jí vyhnout.

Jak poznáte, že čelíte exekuci

Pokud váš věřitel získá od soudu rozhodnutí, věřte tomu, že otálet nebude. Ale žádná exekuce není nařízena jen tak sama od sebe, vždy má nějaký reálný základ. A přebíráte-li řádně soudní obsílky včetně těch s barevnými pruhy, dozvědět byste se o ní měli.

Jenže právě tady je skryto nebezpečí. Stačí 10 dní z jakéhokoliv důvodu nevybírat schránku a obálka je odeslána zpět. Navíc, oznámení o exekuci vám je zasíláno spolu s exekučními příkazy na mzdu či na majetek až jako poslednímu účastníku celého procesu.

půjčky bez registru

Prodej nemovitosti je poslední v pořadí

Exekutor si nejprve zjistí vaše bydliště a ověří si majetek. A jak jsou naše soudy pomalé, tak exekutor bývá rychlý a pružný. Ihned bude znát značku vašeho automobilu, kde máte vedeny účty, zda vlastníte stavební či jiné pojištění, cenné papíry nebo rovnou nemovitost.

Zásadní novinkou je stanovení pořadí při provádění exekuce z důvodu nezaplacení nějaké peněžité částky. Nejprve bude postihnuta mzda a jiné příjmy, potom by se měl exekutor zajímat o správu nemovitostí nebo o zřízení exekutorského zástavního práva.

Až úplně nakonec, když je jasné, že dosavadní kroky nevedou k umoření závazku, přichází na řadu zabavování majetku domácnosti. Posledním krokem je prodej nemovitosti.

Když si myslíte, že exekutor nepostupuje správně, podejte stížnost. Máte šanci uspět, pokud se chystá prodej nemovitostí a vaše dlužná částka je s tímto krokem v nepoměru. Minimálně exekuci pozdržíte, případně bude navržen nový způsob jejího provedení.

rychlá půjčka bez registru

Jak se vyhnout exekuci

Máte-li potíže se splácením svých závazků, nebojte se je přiznat, protože jen tak je možné je smysluplně řešit. Pokud stále jen strkáte hlavu do písku, tak se nejvýše dostanete k vytloukání klínu klínem, což znamená jen další vyplácení části dluhu novou půjčkou. Bohužel, tato cesta vede do sluhové spirály, kdy dříve nebo později začnou věřitelé vymáhat své pohledávky.

Včasná změna půjčky nebolí

Když situace není až tak zoufalá, může vám pomoci refinancování půjček. Získáte tak jeden výhodnější úvěr a všechny původní půjčky budou vyplaceny. Ještě lepší možnost se vám naskytne, pokud byste mohli dát zástavu například v podobě nemovitosti od rodičů. Pak máte šanci na nízkoúročený hypoteční úvěr, kterým splatíte své dluhy.

online půjčka ihned na účet

Zvyšte příjmy

Po zhodnocení vaší situace si sestavte přehled o současných a budoucích výdajích a příjmech, přičemž správná cesta vede přes škrty u výdajů a k navýšení příjmů. Mějte na paměti, že případné smluvní pokuty, úroky a náklady na soudy včetně celé exekuce vaše dluhy značně navýší.

Zvažujte možnosti přivýdělku a případného prodeje nemovitosti. Pokud prodáte byt a na čas se uskrovníte na ubytovně nebo v levném pronájmu, zaplatíte závazky a vyhnete se exekuci. Nakonec byste tam stejně skončili s tím rozdílem, že dluhy si povlečete s sebou.

rychlá půjčka

Mluvte a nabízejte věřitelům: Exekuce nemovitostí

Nic si nepomůžete, když nebudete s věřiteli komunikovat a přestanete přebírat poštu. Soud nakonec rozhodne bez vás a vy se zbytečně připravíte o možnost zabránit exekuci.

Když budete vycházet z předpokladu, že každý věřitel má zájem na získání co největšího množství svých pohledávek, máte určité možnosti k manévrování. Projevem ochoty k placení získáte šanci na prodloužení splátkového kalendáře nebo na odpuštění smluvních pokut.

Když jste si opravdu jisti, že za určitou a přiměřenou dobu dluh splatíte, nabídněte věřiteli zástavu ve formě směnky, která může být zaručena například vaším příbuzným nebo dobrým přítelem. Taktéž i protestační doložka u směnky je pro věřitele silnou zárukou. Když byste takovou směnku nezaplatili, bude u notáře sepsán veřejný protest, který je pádným důvodem pro okamžité soudní vymáhání.
půjčka bez registru a potvrzení o příjmu

Bezplatná poradna pomůže: Exekuce nemovitostí

Snáší.li se nad vámi hrozba exekuce, klidně kontaktujte online poradnu, kterou najdete na stránkách Exekutorské komory České republiky. Chcete-li raději jednat o svých potížích osobně, můžete tak učinit ve stejné poradně na pobočkách v Praze a v Brně.

Zkuste se exekuce zbavit

Když už dojde na exekuci, máte jednu z mála možností, jak uniknout – zkuste na sebe vyhlásit bankrot. Budete-li schopni splatit minimálně 30% svých dluhů, podejte k soudu žádost o oddlužení. Pokud soud vyhoví, s největší pravděpodobností se po dobu 5 let musíte spokojit s životním minimem, ale exekuce bude zastavena a majetek zůstane nedotčen.

online půjčka

Exekuce nemovitostí je nepříjemná a jsou způsoby jak se jí vyhnout

Každého může postihnout ztráta zaměstnání nebo nepříjemná nemoc. Kdokoliv může zapomenout na nějaký dluh z minulosti. Potom se rychle ohlásí finanční problémy, které mohou být doprovázeny exekucí.

Při exekuci z finančních důvodů vám nejprve stanoví srážky z příjmů a mohou být zastaveny vaše nemovitosti. Samotný prodej movitého a nemovitého majetku je až tím posledním krokem.

Exekuce nemovitostí vás strašit nemusí, protože je mnoho možností, jak se jí vyhnout. Pokud budete důslední ve svých platbách, pravidelně kontrolovat výpisy a poctivě evidovat své dluhy, můžete být bez obav.

A když už své závazky nezvládáte, refinancujte, prodejte svou nemovitost sami, komunikujte s věřiteli a nabízejte jim záruky. Zabráníte tak nedobrovolné ztrátě majetku nebo i střechy nad hlavou.

Chcete získat půjčku 4500,- Kč hned teď?

Půjčí opravdu téměř každému - schvalovatelnost je 96%!
Vyplňte tento jednoduchý formulář a už během 10 minut jsou peníze vaše! Chci získat půjčku 4500,- hned teď!

Prověřené půjčky

Půjčka bez doložení příjmu

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *Ochrana soukromí
TOPlist

Půjčka bez registru | Půjčka bez doložení příjmu | Rychlá půjčka | Online půjčky | Půjčka před výplatou | Půjčka do výplaty | Půjčka ihned na účet | Srovnání online půjček

Půjčky bez náhlížení do registrů | Online půjčka ihned | Peníze na OP | Půjčka 5000 Kč ihned | Půjčka bez registru ihned | Půjčka i o víkendu | Výhodná půjčka | Studentská půjčka

Zdarma půjčky | Půjčka bez 1 Kč na účet | Půjčka 10000 Kč | Půjčka ihned každému