Myslete na refinancování hypotéky aneb jak nejlépe refinancovat hypotéku

1 Hvězdička2 Hvězdičky3 Hvězdičky4 Hvězdičky5 Hvězdiček (1 hlasů, průměr: 5,00 z 5) - Hlasujte!
Loading...
Myslete na refinancování hypotéky
Půjčka bez doložení příjmu online

Jste–li v situaci, kdy splácíte hypotéku a doba stanovení nového úroku je nedaleko, máte šanci jejím refinancováním ušetřit tisíce korun.

Určitě se nevyplatí mít pocit věrnosti bance, která vám půjčila peníze. Věřte tomu, že při jakýchkoliv potížích se splácením půjde nějaká věrnost stranou a vaše banka se k vám zachová úplně stejně, jako by to udělaly ostatní finanční instituce. Proto se s úplným klidem poohlédněte po nabídkách dalších bankovních domů a před fixací vaší hypotéky myslete na refinancování

Refinancování hypotéky

Kdy refinancovat hypotéku

Všeobecně by se dalo říci, že refinancování se vyplatí, jakmile uspoříte větší částku než jaké jsou náklady související se změnou úvěru.

O refinancování stávající hypotéky se začněte zajímat asi 3 měsíce před výměrem nové sazby, protože splacení úvěru před koncem fixační doby je bezplatné.

V současné době ovšem můžete svůj původní hypoteční úvěr refinancovat prakticky kdykoliv, jen musíte počítat s možnou penalizací. Ale vzhledem k tomu, že banky se soustřeďují na každého nového klienta, objevují se velmi zajímavé nabídky. Pokud kdykoliv v průběhu hypotéky ji převedete k nové bance, budou vám nabídnuty stejné úroky až do konce fixace, což bývá i za několik měsíců.

půjčka pro ženy na mateřské dovolené

Výhody refinancování hypotéky

Když se rozhodnete se svou hypotéku změnit bankovní instituci, dočkáte se některých nezanedbatelných výhod.

Úspora. Nová hypotéka vám může ušetřit až 25% na měsíční splátce při stejné době splácení.

Výhodnější podmínky. U nové smlouvy o hypotéce si můžete nakonfigurovat podmínky splácení tak, aby vám vyhovovaly.

Rychlý schvalovací proces. Nebudete muset znovu prokazovat své příjmy a neplatíte ani nový odhad nemovitosti.

Bez poplatku. Za zřízení nového úvěru nezaplatíte ani korunu.

Pomoc s přechodem.Úředníci vám ochotně pomohou převést účet z původní banky.

půjčka pro každého

Jak postupovat: refinancování hypotéky

Refinancování je vhodné provést po pečlivém průzkumu trhu, aby byla úspora co největší.

Oslovení bank

Při refinancování se doporučuje dávat přednost delší fixaci s co nejnižším úrokem a s touto strategií navštivte několik konkurenčních bank. V nich se pokuste vysmlouvat co nejvýhodnější podmínky. Inzerované vlastnosti hypotéky totiž nemusí být konečné a jelikož se bojuje o každého klienta, každá banka umí vytvořit i lepší podmínky.

Při pročítání parametrů nových hypotečních úvěrů dávejte pozor na výrazně výhodné akční nabídky, které v sobě mohou skrývat háček v podobě krátké fixační doby nebo drahého připojištění.

Nikdy v žádné bance nic nepodepisujte a nedávejte souhlas s nakládáním s vašimi daty. Bankovní úředníci jsou aktivní a hned by rádi zanášeli záznamy do registru dlužníků, ale to by vás značně limitovalo v očích dalších institucí a nemuseli byste získat žádnou hypotéku.

Jakmile máte v rukou nabídku konkurence, namiřte své kroky do své původní banky. Při současné úrovni sazeb je každému bankovnímu specialistovi jasné, že se více vyplatí udržet si stávajícího klienta než usilovat o nového. Proto s ledovým klidem předložte nabídky odjinud a vyčkejte na nové podmínky vaší hypotéky. Pokud vám bude nabídnut stejný úrok, jaký je ten nejmenší u konkurence, nemusíte hypotéku převádět. V ostatních případech změňte bankovní dům.

Dokumenty pro novou banku: Refinancování hypotéky

K nové žádosti musíte přiložit souhlas původní banky se změnou na katastru, kam vstoupí nový věřitel. A současně předkládáte i vyčíslení zůstatku úvěru se souhlasem k jeho zaplacení.

U získávání těchto dokumentů se podle zkušeností z praxe nevyskytují žádné potíže a ani banky si nekladou podmínky.

půjčka pro začínající podnikatele

Podpis nové smlouvy

Jakmile nová banka obdrží potřebné doklady, nastává závěrečná fáze spočívající v podepisování úvěrových smluv. Na důkladné pročtení všech údajů si raději vymezte dostatek času a pokud je vám cokoliv nejasného, ptejte se.

Návštěva katastru

Jakmile vám banka vystaví potvrzení o zániku zástavního práva, musíte jej donést na katastr a současně uhradit 1000 Kč za výmaz původního záznamu.

Nabídka hypoték

Možná vás osloví některá z atraktivních nabídek bankovních domů, které uvádíme.

Hypotéka UniCreditBank

Rozhodnete-li se pro Převratnou hypotéku UniCreditBank, získáte nejen nezávislým finančním serverem Zlatá koruna oceněný produkt, ale i zajímavou úrokovou sazbu od 1,69% p.a., výši úvěru do 100% hodnoty nemovitosti a fixaci až na 20 let.

Při sjednání Převratné hypotéky nemusíte dokládat příjem, neplatíte žádný poplatek za správu a vedení účtu a neděláte nový odhad.

Chci získat půjčku

Hypotéka České spořitelny

Velmi jednoduchým způsobem můžete refinancovat hypotéku u České spořitelny. Nový úvěr s úrokem od 1,85% p.a a ve výši až 100% hodnoty zástavy můžete splácet po dobu 30 let. Česká spořitelna akceptuje původní odhad, netrvá na převedení účtu a neplatíte žádné poplatky.

Fio hypotéka

Máte-li bezproblémovou platební morálku a rozhodnete-li se pro Fio hypotéku, získáte úrok od 1,88 % p.a. snížený ještě o 0,3% .

Fio banka vám poskytne až 10 000 000 Kč se splatností od 5 do 30 let a s pevnou fixací na 5 let. Při schválení, čerpání a splácení úvěru nebudete platit žádné poplatky navíc.

U hypotéky myslete na refinancování, ušetříte

Lze předpokládat, že u pětileté nebo tříleté fixace platíte dnes zbytečně vysoké úroky. Proto před koncem fixační doby u hypotéky myslete na refinancování, protože můžete ušetřit nemalé peníze. Když do nákladů na refinancování započítáte 1000 Kč na vklad do katastru a 1000 Kč potřebných na výmaz starého údaje a přesto se vám vyplatí, zkuste hypotéku změnit.

Mapování trhu může být dost náročná činnost, proto nic nezkazíte oslovením Fio banky, UniCreditBanky nebo České spořitelny. Dočkáte se spolehlivého produktu od silných finančních institucí, profesionálních služeb a především značných úspor.

rychlá půjčka do 5000

Chcete získat půjčku 4500,- Kč hned teď?

Půjčí opravdu téměř každému - schvalovatelnost je 96%!
Vyplňte tento jednoduchý formulář a už během 10 minut jsou peníze vaše! Chci získat půjčku 4500,- hned teď!

Prověřené půjčky

Půjčka bez doložení příjmu

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *Ochrana soukromí
TOPlist

Půjčka bez registru | Půjčka bez doložení příjmu | Rychlá půjčka | Online půjčky | Půjčka před výplatou | Půjčka do výplaty | Půjčka ihned na účet | Srovnání online půjček

Půjčky bez náhlížení do registrů | Online půjčka ihned | Peníze na OP | Půjčka 5000 Kč ihned | Půjčka bez registru ihned | Půjčka i o víkendu | Výhodná půjčka | Studentská půjčka

Zdarma půjčky | Půjčka bez 1 Kč na účet | Půjčka 10000 Kč | Půjčka ihned každému